Објавено на од во категоријата Без категорија.

c9lzmv4d3mgzpnyntz7s

Здраво друштво, long time no read  јас ќе пишам нешто поинакво овој пат, да се релаксираме пред да почне 1 септември. По насловот веќе и претпоставувате, но да нагласам дека блог-постов е SPOILER FRIENDLY така што слободно скролајте.

Бидејќи веќе сме во екот на финишот на една од најгледаните серии EVER ќе одвојам 10-ина поуки од омилените ликови на серијата, кои мислам дека ќе ви бидат корисни за во иднина.

 

Tyrion Lannister

845c7b70751eb6878522f453e194e3a3

 

Eddard Stark

42bfa287f64ddd4c8e8fdead99e830d2

 

Daenerys Targaryen

dfdc32481b3783415420d92507344386

 

Arya Stark

1a9d5a80e8257c826210acf3d9cf57bc

 

Oberyn Martell

b022cba887a341010996db1c7fad48d1

 

SansaStark

e7eef3a1c8312142d11d148840131ea1

 

Brienne of Tarth

f7c9c725bb6547f2ee3fa6cb9d702f23

 

Joffrey Baratheon

f7fe8542abd50351b6a699fc034187ef

 

Little Finger and Varys

caa027b1ce071fb9dab241d84d68b571

 

George

754374d91a40a6de4802c34697d1f021

 

Знаете, целта на сериите/филмовите не е само авантурата и добрите ефекти, низ кои ќе ве прошетаат туку и да го прикажат своето размислување на целото доживување.

 

До следната авантура 🙂

 

Даниел

Дирекција за Маркетинг и Односи со јавност

[{internet}] "фрик" со user friendly профили по социјалниве медиуми и скоро секогаш information hungry.

Напиши коментар

Мора да бидеш најавен за да коментираш. НАЈАВИ СЕ

Напишете коментар