Објавено на од во категоријата i-Bank, TOPSI, Без категорија.

funny-web-comics-fb

Здраво друштво,

 

Ме згазија обврските периодов (¾ скијање, ¼ шетање, празници² и многу табели на работа) па не стигнав да ви напишам тоа што го планирав за месецов.

А нели секогаш и не можеш да напишеш! Некогаш е подобро да нацрташ, да илустрираш и така да пренесеш порака.

Среќа ваша јас не знам да цртам…

 

Сепак, еве ви неколку од моите омилени картунисти (ќе си земам право да го измислам зборов). Пребарајте ги, прегледајте им ги стрипчињата и видете од што црпат инспирација и не подлегнувајте на цинизмот, само насмејте се 🙂

Ги споделувам со вас за да ви порачам да не го потиснувате потенцијалот…пишувајте, цртајте, зборувајте, пејте, свирете… Во денешниот свет секој има свој простор за изразување и може да помогне да направиме подобар свет – без ѕидови, без предрасуди туку со слобода и здрава животна средина за сите. А ако некој од вас е стварно добар, бујрум да ти направиме промоција во нашата i-bank store 🙂

 

Ајде сега, уживајте:

http://theoatmeal.com/comics/manbun

http://explosm.net/

http://enzocomics.tumblr.com/

http://www.lunarbaboon.com/

http://www.lingvistov.ru/doodles/

http://thepigeongazette.tumblr.com/

http://owlturd.com/ 

how to make friends as an adult

Иво

Дирекција за управување со картични производи

НА КРАТКО ЗА МЕНЕ?
Банкарот од твоето маало кој сака да пишува, објаснува и полемизира особено на тема картички, гаџети и искуства од патувања!

Последни постови од Иво (види ги сите)

Напиши коментар

Мора да бидеш најавен за да коментираш. НАЈАВИ СЕ

Напишете коментар