Објавено на од во категоријата e-commerce, shopping.

Online shopping website on laptop screen with female hands typing

Ај да си купиме по нешто од МК online продавниците!

Полека, полека winter is coming па нема многу да ни се мрда од дома. Ќе заборавиме на физички активности и ќе се впуштиме на “лежерај”. Ќе дојдат оние сивите денови каде што освен клик и серија/филм, преку викенд нема да ти се прави ништо па низ глава ќе ти помине мисла “Дај да ѕирнам што има на Asos/Ali express”.

А, што си видов едно правосмукалче за пред laptop, ама па процедура додека стигнеeeeeeee. Баталете ајде, ќе проверам нешто по локалниве online продавници, ќе се најде по нешто. 🙂

И јас станав од новиве милениалс, прво нешто што барам од продавнициве е дали имаат онлајн продавница, а од постоечкиве веќе во букмаркс ми се АМЦ, Сетек, Нептун, еКупи, Купи на попуст, Групер

Предностите на МК онлајн продавница наспроти таа странската е времето потрошено на чекање, можеби цените се за нијанса поразлични но затоа времето на чекање е 1-2 дена а бидејќи сум нетрпелив избирам нешто веднаш додека има средства и го ставам во кошничка.

Зошто баш онлајн? Duuuuh, времето потрошено. 🙂 Се разбира и палетата на избор, она што не можеш да го имаш во физичка продавница можеш да го имаш online, повеќе информации за производот и секако internet reviews што подразбира побрза одлука при купување.

На прашањето дали се безбедни и што ако не ми се испорача производот, секако дека се и секако дека ќе ви се испорача. Овие продавници се веќе етаблирани на пазарот и се едни од најголемите онлајн трговци во земјата. Продавници како Купи на попуст и Групер се продавници кои се фокусираат само на онлајн продажба и се најголемите онлајн продавници во државата, додека другите функционираат и како физички продавници.

Она што треба да го имате спремно периодов кој претстои е само платежна картичка (пожелно да е MasterCard ТОПСИ) и секако средства. Вашето online journey во МК може да започне.

Мои предлози што би ги задоволиле вашите потреби за некој викенд 🙂

Пуштете некое интересно линкче за што вие би издвоиле некој буџет 🙂

 

До следно читање

Даниел

Дирекција за Маркетинг и Односи со јавност

[{internet}] "фрик" со user friendly профили по социјалниве медиуми и скоро секогаш information hungry.

Напиши коментар

Мора да бидеш најавен за да коментираш. НАЈАВИ СЕ

Trackbacks/Pingbacks

  1.  Купувам на интернет и тоа на попуст! | TOPSI

Напишете коментар